آخرین خبرها
خانه / کنکوری ها / تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۴

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور ۹۴

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور۹۴

مقدمه

آزمون‌های‌ سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور، همه ساله به منظور انتخاب مستعدترین داوطلبان، توزیع پذیرفته‌شدگان در رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها مطابق ظرفیت اعلام شده، تامین نیروی انسانی متخصص و متعهد مورد نیاز کشور و فراهم نمودن زمینه رقابت سالم برای راهیابی ثبت نام کنندگان به مقاطع مختلف تحصیلات عالی، توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود. سازمان سنجش آموزش کشور علاوه بر رسالت اصلی خود، یعنی گزینش داوطلبان با بهترین معیارهای علمی، موظف به اجرای مصوبات مراجع ذی‌صلاح از جمله شورای عالی انقلاب فرهنگی، مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو است.

مطابق تبصره ۵ ماده ۵ قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور » مصوب ۱۰/۶/۹۲ مجلس شورای اسلامی، تاثیر سابقه تحصیلی در پذیرش داوطلبانی که دارای سابقه تحصیلی هستند، در سال اول اجرای قانون، حداقل ۲۵ درصد است. همچنین این قانون از سال تحصیلی ۹۳-۹۴ لازم الاجرا شده است؛ بنابراین، با توجه به اینکه پذیرفته شدگان آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ شروع به تحصیل می­کردند، این قانون در آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ اجرا شد و در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴ نیز این قانون همانند آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ اجرا می­شود.

تعاریف

Ø سوابق تحصیلی: نمرات دروس موجود سال سوم متوسطه (دیپلم) است که زمان امتحان آن سال ۱۳۸۴ و بعد از آن بوده و به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است.

Ø   دیپلم موثر: دیپلم نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی است.

Ø مشمول سابقه تحصیلی: دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی هستند که دیپلم خود را در سال‌های ۱۳۸۴ به بعد اخذ نموده و حداقل یک درس را به صورت نهایی و کتبی امتحان داده­اند.

دروس سوابق تحصیلی و میزان تاثیر آن

براساس مصوبات سومین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ ۲۳/۷/۹۳  و در راستای اجرای قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور» مصوب ۱۰/۶/۹۲ مجلس شورای اسلامی، در آزمون سراسری سال ۱۳۹۴، آن دسته از دیپلمه های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی، که دیپلم خود را طی سال‌های ۱۳۸۴ لغایت ۱۳۹۳ اخذ نموده­اند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند وسوابقتحصیلیموجودبهمیزانحداکثر ۲۵ درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب وبه صورتتاثیرقطعیدرنمرهکل نهایی آنان لحاظ می­شود.

کانون فرهنگی آموزش قلم چی

 

کانون فرهنگی آموزش قلم چی

کانون فرهنگی آموزش قلم چی

برای مشاهده فایل با کیفیت بالاتر ، اینجا کلیک نمایید…

منبع:سایت کانون

درباره‌ modir

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*