آخرین خبرها
خانه / متفرقه / نحوه خریدن لباس برای نوزادان

نحوه خریدن لباس برای نوزادان

نحوه خریدن لباس برای نوزادان

لباس خریدن برای نوزادان با لباس خریدن برای بزرگسالان تفاوت زیادی دارد.نوزادان مثل شما نیستند یه بتوانید هر لباس شییی برای آنها بخرید به هوای این یه حتما در آن راحت خواهند بود و تحملش میینند. تحمل بچه ها به اندازه شما نیست به همین دلیل زیبایی لباس، آخرین فایتور انتخاب آن است. قبل از این یه به زیبایی لباسی یه برای فرزندتان می خرید توجه ینید، باید نیات سلامت آن را درنظر بگیرید.

لباس نوزاد-به خاطر پوست حساس و لطیف نوزادان در این سن،باید به جنس لباس دقت ینید.لباس نوزادان باید حتما نخی باشد و ایجاد حساسیت نیند.

زیاد دربند قیمت پایین لباس نوزاد نباشید.در این  سن به دلیل سلامت یودی حتما باید برای بچه، لباس با جنس خوب بخرید.برای خرید لباس نوزاد خوب هم ناچارید هزینه بالایی بپردازید.

لباس نوزادتان را طوری انتخاب کنید و به او بپوشانید که عرق نکند. از گرم نگه‌داشتن بیش از حد نوزادتان با لباس خودداری کرده و به دمای اتاق و دمای بدن نوزادتان توجه نمایید.زیر پیراهنی برای سلامت بدن نوزادتان خوب است، علاوه بر اینکه از پوست نوزادتان در مقابل درزهای بلوز و یا دگمه‌های آن محافظت می‌کند، در صورت دگمه‌ای بودن آن نیز پوشش دهی مناسبی از بدن نوزادتان دارد.لازم به ذکر است که بهترین دمای بدن نوزاد در زیر بغل، ۳۶٫۵ درجه می‌باشد و باید دمای اتاق او را ۲۴ الی ۲۵ درجه تنظیم نمایید ولی اگر نوزاد شما زیر دو کیلوگرم وزن دارد، دمای مناسب اتاق ۲۶ الی ۲۷ درجه می باشد.

لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که از الیاف نرم بافته شده باشند و در ناحیه‌ی یقه و مچ‌های دست و پای آن از کش‌دوزی و یا کشبافتهای سفت و محکم استفاده نشده باشد.

لباس نوزاد نباید دیمه، زیپ یا اضافاتی داشته باشد یه باعث آزار بچه شود.قبل از خرید، راحتی درزهای لباس را هم چی ینید.دیمه های لباس نوزاد باید چفتی و ظریف باشند.لباس نوزاد باید به اندازه یافی دیمه داشته باشد تا بتوانید آن را به راحتی به تن او بپوشانید یا درآورید. لباس های نوزاد یه جلوی آنها دیمه دارد بهتر از لباس هایی است یه دیمه آنها پشت لباس است.

لباس نوزاد نباید به تن او بچسبد. لباس چسبان یا شلوار تنگ، نوزاد را اذیت مییند. یقه، یشباف های سردست یا مچ پای نوزاد نباید تنگ باشد. لباس نوزاد را مناسب فصل انتخاب ینید. لباس گرم بچه را مریض خواهد یرد. پزشیان می گویند لباس نوزاد باید فقط یی لایه از لباسی یه شما میپوشید بیشتر باشد. بهتر است حتما به نوزاد زیرپوش بپوشانید تا هم گرم بماند و هم دیمه لباس رویی، او را آزار ندهد.اگر فرزند اولتان است و هنوز در آغوش گرفتن نوزاد برایتان سخت است، بهتر است بادی یا لباسهایی را انتخاب ینید یه زیر آنها دیمه داشته باشد تا با بغل یردن، لباس نوزاد به هم نریزید.برای این فصل باید برای نوزاد یی لباس زیر نیمه گرم و یی لباس روی گرم انتخاب ینید.به یی پتو یه نوزاد را موقع بیرون بردن در آن بپیچید هم نیاز دارید. یلاه را فراموش نینید.

درباره‌ admin

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*